psychoterapia czy farmakoterapia? A może jedno i drugie?

Większość psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się relaksacji.


Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

Logos
2012-04-17 13:30:17

Relaksacja Jacobsona i trening autogenny Schultza

"- Relaksacja Jacobsona - trening polega na wykonywaniu określonych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą. Chodzi o to, by napinać i rozluźniać określone grupy mięśni. Systematyczne ćwiczenia uczą rozluźniać mięśnie - zaczynamy od tych, nad którymi panujemy, a potem potrafimy rozluźniać nawet te pozostające poza naszą kontrolą, np. mięsień serca, mięśnie trzewne.

- Trening autogenny Schultza - trening składa się z kilku elementów, które ćwiczymy po kolei: uczucie ciężaru, uczucie ciepła, regulacja pracy serca, regulacja swobodnego oddychania, uczucie chłodu na czole.

Jak to zrobić? "


http://logos.pomorze.pl/oferty/index1.htm
.

prana
2010-09-11 14:43:30

Ćwiczę prawie codziennie od kilkunastu lat z kasety zakupionej kiedyś w sanatorium w Kołobrzegu.Autorem opracowania jest pan Władysław Pitak - muzykoterapeuta z Koszalina. Kaseta zawiera dwa ćwiczenia : Trening progresywny Jacobsona i trening autogenny Schultza.
..................
Zatrzymam się chwilę nad treningiem Schultza. Wykonywanie tego ćwiczenia nie polega na wyobrażaniu sobie czegokolwiek lecz na wpływaniu na funkcjonowanie swojego ciała silą własnej woli. Autogenia a nie wizualizacja - powodując zmiany fizjologiczne i morfologiczne w organiźmie człowieka - daje nam uczucie wypoczynku i regenerację fizyczną.
..............................
Nie będę uzasadniał swojego poglądu ,najlepiej zapoznać się z artykułami W. Pitaka, który jako specjalista w tej dziedzinie jest bardziej wiarygodny ode mnie
. ...........
Polecam stronę:

http://www.logos.pomorze.pl/oferty

Maciek
2008-08-07 10:09:11

Ja kupilem treningi ponad tydzien temu. Cwiczylem juz jacobsona i przeszedlem po kilku dniach do shultza ale teraz cwicze tylko ten pierwszy. Poczytalem troche w internecie o tym treningu i nawet na stronie logos.pomorze.pl jest, ze trening shultza cwiczy sie etapami np. 2 tygodnie ciezar tylko w prawej rece, nastepnie to samo z cieplem itd. podczas gdy na kasecie jest wszystko na raz. Cieplo, ciezar, serce na przemian prawa i lewa reka,potem noga itd. wszystko to trwa ok 30 min.

petunia
2008-08-07 10:08:30

Cześć wam.Trening autogenny Schultza lubię najbardziej.Mogę puścic wodze wyobrażni.
Z tego co wiem początkowo, ćwiczy się etapami.Ja dostałam z płytką ulotkę, w której wszystko jest opisane

Wojtek
2008-08-07 10:07:59

mam kasetę treningu autogennego od 6 lat ostatnio dostalem od psychologa krok po kroku
wedlug moich doświadczen lepsza jest metoda krok po kroku.bo trening autogenny shultza wydaje się teoretycznie prosty, ale to moja indywidualna ocena.

pro
2008-08-07 10:07:11

od kilku dni mam kasete z relaksem i treningiem autogennym i codziennie cwiczę jeden raz. Jak się niedobrze czuję , smutno i byle jak to sobie właczam relaks i macham rekami tak jak to mówi pan Pitak czyli napinam i rozluźniam po kolei. Nie wiedziałem ,że tak mozna się zrelaksowac, bo nie wiedziałem ,że jak mnie boli głowa to mam napiete mięśnie karku a teraz juz to wiem. Ty tez spróbuj to zrobic a zobaczysz gdzie jestes naprawde napiety i trzeba to miejsce rozluźnic.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Be Hairy Lower Price Tanie noclegi Zamość, hotele Zamość psychoterapia Piła busy Holandia Gdynia hotele