pro - 2008-08-07 10:07:11

od kilku dni mam kasete z relaksem i treningiem autogennym i codziennie cwiczę jeden raz. Jak się niedobrze czuję , smutno i byle jak to sobie właczam relaks i macham rekami tak jak to mówi pan Pitak czyli napinam i rozluźniam po kolei. Nie wiedziałem ,że tak mozna się zrelaksowac, bo nie wiedziałem ,że jak mnie boli głowa to mam napiete mięśnie karku a teraz juz to wiem. Ty tez spróbuj to zrobic a zobaczysz gdzie jestes naprawde napiety i trzeba to miejsce rozluźnic.

Wojtek - 2008-08-07 10:07:59

mam kasetę treningu autogennego od 6 lat ostatnio dostalem od psychologa krok po kroku
wedlug moich doświadczen lepsza jest metoda krok po kroku.bo trening autogenny shultza wydaje się teoretycznie prosty, ale to moja indywidualna ocena.

petunia - 2008-08-07 10:08:30

Cześć wam.Trening autogenny Schultza lubię najbardziej.Mogę puścic wodze wyobrażni.
Z tego co wiem początkowo, ćwiczy się etapami.Ja dostałam z płytką ulotkę, w której wszystko jest opisane

Maciek - 2008-08-07 10:09:11

Ja kupilem treningi ponad tydzien temu. Cwiczylem juz jacobsona i przeszedlem po kilku dniach do shultza ale teraz cwicze tylko ten pierwszy. Poczytalem troche w internecie o tym treningu i nawet na stronie logos.pomorze.pl jest, ze trening shultza cwiczy sie etapami np. 2 tygodnie ciezar tylko w prawej rece, nastepnie to samo z cieplem itd. podczas gdy na kasecie jest wszystko na raz. Cieplo, ciezar, serce na przemian prawa i lewa reka,potem noga itd. wszystko to trwa ok 30 min.

prana - 2010-09-11 14:43:30

Ćwiczę prawie codziennie od kilkunastu lat z kasety zakupionej kiedyś w sanatorium w Kołobrzegu.Autorem opracowania jest pan Władysław Pitak - muzykoterapeuta z Koszalina. Kaseta zawiera dwa ćwiczenia : Trening progresywny Jacobsona i trening autogenny Schultza.
..................
Zatrzymam się chwilę nad treningiem Schultza. Wykonywanie tego ćwiczenia nie polega na wyobrażaniu sobie czegokolwiek lecz na wpływaniu na funkcjonowanie swojego ciała silą własnej woli. Autogenia a nie wizualizacja - powodując zmiany fizjologiczne i morfologiczne w organiźmie człowieka - daje nam uczucie wypoczynku i regenerację fizyczną.
..............................
Nie będę uzasadniał swojego poglądu ,najlepiej zapoznać się z artykułami W. Pitaka, który jako specjalista w tej dziedzinie jest bardziej wiarygodny ode mnie
. ...........
Polecam stronę:

http://www.logos.pomorze.pl/oferty

Logos - 2012-04-17 13:30:17

Relaksacja Jacobsona i trening autogenny Schultza

"- Relaksacja Jacobsona - trening polega na wykonywaniu określonych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą. Chodzi o to, by napinać i rozluźniać określone grupy mięśni. Systematyczne ćwiczenia uczą rozluźniać mięśnie - zaczynamy od tych, nad którymi panujemy, a potem potrafimy rozluźniać nawet te pozostające poza naszą kontrolą, np. mięsień serca, mięśnie trzewne.

- Trening autogenny Schultza - trening składa się z kilku elementów, które ćwiczymy po kolei: uczucie ciężaru, uczucie ciepła, regulacja pracy serca, regulacja swobodnego oddychania, uczucie chłodu na czole.

Jak to zrobić? "


http://logos.pomorze.pl/oferty/index1.htm
.

ochrona zielona góra stratus klub Jurata hotele finansowesprawy.pl