psychoterapia czy farmakoterapia? A może jedno i drugie?

Większość psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się relaksacji.

#136 2016-04-15 21:57:50

Martyna

Gość

Re: biegunka z nerwów

Witam wszystkich mam ten sam problem co wiekszosc osob na tym forum. Mam strach przed wyjściem gdzies bo od razummmysle gdzie najlbizej bd miala toalete. Mam juz tego dość Może jest tu ktoś kto sobie z tym poradzil. Jesli moze ktoś by chcial o tym porozmawiac to moj nr gg to 15920768

#137 2016-07-09 21:48:12

Krosna

Gość

Re: biegunka z nerwów

O widze że temat przycichł... czytałąm wszystko od poczatku i w szoku jestem ze nie tylko ja tak mam.
Wpis jednej koleżanki mnie powalił z nóg- czytałam i płakałam i śmiałam sie jednoczesnie bo to jakby ktoś opisał moją sytuacje.
U mnie identycznie,obawa przed tym ze nagle gdzies zachce mi się do toalety,ogranicza mnie okropnie.Nie mam ochoty nigdzie wychodzic,jeździc...
Po 8 latach męczarni postanowiłam isc do psychiatry... byłam w piątek,stwierdziła ze to nerwica.Zaproponowała terapie indywidualną.Nie wiem czy to cos pomoże.
Szkoda że nic nie odzywają się bywalcy tego forum sprzed lat,ciekawa jestem czy jest jakas poprawa u Was...

#138 2016-07-26 18:28:46

Logos

Administrator

Punktów :   

Re: biegunka z nerwów

TERAZ NIE BOIMY SIĘ MÓWIĆ !!!
fragmenty wypowiedzi uczestników turnusu rehabilitacyjnego, który odbył się w sierpniu 2001 w Ośrodku ZHP "Perkoz" w Olsztynku
Temat: Terapia logopedyczna z elementami psychoterapii poznawczo-behawioralnej, z zastosowaniem technik relaksacyjno-treningowych i ekspresji dramatycznej.
Autor: mgr Władysław Pitak -Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS" w Koszalinie.
@
Pan Pitak mówił: "Rytm jest wszędzie" i wszyscy próbowali mówić w rytmie, ale najbardziej udało się to Szymonowi, który dzięki temu rytmowi może mówić normalnie. Dziękuję Panu Władysławowi, bo dzięki niemu nabrałem pewności siebie i nie boję się mówić.
(...)
"Przez dwa tygodnie nasz terapeuta odbył z nami wiele ciekawych ćwiczeń. Niektóre z nich zajmowały się samym jąkaniem, a inne były tylko z nim związane. Między innymi odbywał się trening Jacobsona , trening autogeniczny, psychocybernetyka, ćwiczenia z kamerą, lustrzane odbicie, ćwiczenia relaksacyjne i muzykoterapia.

"Lustrzane odbicie" polega na naśladowaniu ruchów i dźwięków drugiej osoby. "Psychocybernetyka" polega na całkowitym rozluźnieniu i wyobrażaniu sobie różnych sytuacji .
(...)

Ćwiczenia z kamerą również bardzo pomagają osobom jąkającym się, ponieważ pokazują pewne gesty i grymasy twarzy, a dzięki temu treningowi mogą je wyeliminować. Lecz najbardziej pomaga chyba wystukiwanie rytmu.

Osoby jąkające się, które wystukują rytm, albo przestają się jąkać, albo mówienie wychodzi im dużo lepiej. Lecz zajęcia z Panem Władysławem to nie tylko ćwiczenia lecz również zabawa.
(...)

Pan Pitak nauczył nas również medytować, zmieniać temperaturę ciała oraz puls. Pokazywał nam także coś takiego, jak ?pranajama? czyli pochłanianie energii. Puszczał nam również film o pewnym Hindusie, który prezentował to pochłanianie energii. (Marcin z Kielc)
Uwaga:
W/w zajęcia terapeutyczne były prowadzone w oparciu o materiały metodyczne i opracowania audiowizualne będące własnością autorską wykonawcy- Władysława Pitaka.
Uczestnicy zajęć - autorzy powyższych wypowiedzi udzielili zezwolenia Towarzystwu Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie na ich publikowanie w całości i fragmentach. Towarzystwo LOGOS posiada pełną dokumentację (tekstową i filmową) dot. metodyki prowadzonej terapii i może ją udostępniać do celów naukowo-badawczych i terapeutycznych.

https://www.facebook.com/Muzyka-Poezja- … 963902034/

Offline

#139 2016-11-11 23:54:38

aguśka

Gość

Re: biegunka z nerwów

Witam Was wszystkich , wpisałam się już tutaj na forum z moim problemem. Zastanawiałam się czy toalety przenośnej nie kupić . Dwa i pół roku biegunek tak mi dało w kość ,że nigdzie mi się nie chciało wychodzić . Regularne wizyty u lekarzy i coraz to różne diagnozy .Badania książkowe ,a biegunki jak były tak się jeszcze nasiliły.Diagnoza erwica ,stres ,zespół jelita drażliwego , zrosty w jelitach i różne leczenie od antydepresantów po leki na zjd  i przeciwbiegunkowe . Nic, zero poprawy i bezsilność . Przypadkiem trafiłam na temat nietolerancji pokarmowych , zrobiłam testy i wyszło szydło z worka . Nietolerancja na mleko krowie ,pszenica ,owies ,jajka ,ryż ,truskawki ,kakao . Wyeliminowałam wszystkie te produkty i cudownie ,bo nie ma biegunki I co Wy na to kochani , nie ma przelewania w brzuszku , nie ma parcia na toaletę .Nie powiem ,eliminacja produktów które mi szkodzą nie jest łatwa , ale po tym co przechodziłam z biegunkami to pikuś . Na diecie eliminacyjnej mam być pół roku , później pomalutku można wprowadzać te produkty do jadłospisu . Dajcie znać co u Was słychać . Agnieszka

#140 2017-10-18 03:08:44

Johny

Gość

Re: biegunka z nerwów

Clooska napisał:

Ja się właśnie zastanawiam nad hipnoterapią. Znalazłam w Gliwicach gabinet, który zajmuje się między innymi zespołem jelita drażliwego i podświadomą eliminację stresu z nim związanego, ale wizyta  150 zł za seans i nie wiadomo czy wystarczy 1 półtoragodzinna sesja czy trzeba będzie więcej, ale chyba się skuszę, ale  ze względu na wydatek w przyszłym lub następnym miesiącu. Teraz narazie  mam skierowanie na kolonoskopię w celu wykluczenia innych schorzeń, co w moim przypadku jest raczej czystą formalnością, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że problem siedzi w mojej głowie. A życie z tym możę naprawdę być przykre, zwłaszcza jak się ma dwójkę małych dzieci i obowiązki. Jakiekolwiek wyjście - na spacer, czy odprowadzanie i przyprowadzanie z przedszkola na wdechu czasem z siódmymi potami na czole, nie wspominając o zakupach w markecie... ehhh. Fajnie, że jest to forum. Wprawdzie jeśli inni mają takie same problemu jak my, nasze przez to nie znikają, to jakoś tak raźniej wiedząc że nie jestem sama z tym zwichrowaniem . Pozdrawiam Was ciepło.

I udało się z tą hipnoterapia? Czy inaczej zwalczyłaś to cholerstwo?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
great site jak-napisac-zaproszenie-na-komunie.eu tanie-zaproszenia-slubne-za-1-zl.eu zaproszenia-na-komunie-wzory.eu