psychoterapia czy farmakoterapia? A może jedno i drugie?

Większość psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się relaksacji.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-08-18 20:21:29

Agnieszka B.

Gość

farmakoterapia usuwa tylko objawy, ale nie leczy przyczyn

Jestem lekarzem internistą, na co dzień spotykam się z problemami emocjonalnymi, nerwicami, depresjami. Od dawna wiem, że farmakoterapia usuwa tylko objawy, ale nie leczy przyczyn .

Zrobiłam dziś przelew 45 zł na konto podane w informacji i tym samym zamówiłam album 2xdvd z ćwiczeniami relaksacyjnymi dla moich pacjentów.

#2 2008-10-27 12:36:09

yxc

Gość

Re: farmakoterapia usuwa tylko objawy, ale nie leczy przyczyn

co czwarty alkoholik cierpi na stres post-traumatyczny, (PTSD), czyli psychiczne i fizyczne zaburzenia polegające na ponownym odtwarzaniu tragicznego zdarzenia. Objawia się to między innymi koszmarami sennymi, natrętnymi wspomnieniami, emocjonalnym chłodem, problemami w koncentracji i zaburzeniami pamięci. W tej grupie badanych sięgnięcie po alkohol miało zredukować towarzyszący lęk i oddalić zmartwienia

#3 2009-12-06 22:42:59

MP

Nowy

Punktów :   

Re: farmakoterapia usuwa tylko objawy, ale nie leczy przyczyn

zdecydowanie zgadzam się, ale bez farmakoterapii nie można dzisiaj mówić leczeniu zaburzeń psychicznych

Offline

#4 2012-02-17 08:51:07

niu

Gość

Re: farmakoterapia usuwa tylko objawy, ale nie leczy przyczyn

Mam płyty CD-audio, których słucham i jednocześnie wykonuję odpowiednie ćwiczenia o charakterze izometrycznym (napinająco-rozluźniającym).

Takim ćwiczeniem jest relaksacja progresywna (postepująca) Jacobsona. Celem tego ćwiczenia jest (poprzez uświadomienie sobie różnicy między napięciem a rozluźniem )  stopniowe osiąganie stanu relaksu ( rozluźnienia mięśni, naczyń krwionosnych i systemu nerwowego).

Trening autogenny Schultza jest kolejnym ćwiczeniem, w czasie którego spokojnie leżymy lub siedzimy i wysyłamy informacje (sugestie) do poszczególnych części ciała, układów i narządów, w wyniku których następuje pełne rozluźnienie całego ciała oraz zmiany morfologiczne w zakresie tzw. wydzielania wewnętrznego i składu chemicznego naszego ciała.

Obu ćwiczen słucham i zachowuję się stosownie do podawanych przez lektora (W.Pitaka)  sugestii.


@@@@@@@@@@@


Płyty z ćwiczeniami są dostępne w Towarzystwie LOGOS
( http://www.logos.pomorze.pl/oferty )

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
Tel.94-340-60-06

#5 2013-04-28 08:38:03

seniorka

Moderator

Punktów :   

Re: farmakoterapia usuwa tylko objawy, ale nie leczy przyczyn

Witam,
W internecie mozna znalezc wiele nt TRENINGU AUTOGENNEGO SCHULTZA, przy czym wg. jednych mozna przy pomocy podrecznika opanowac go samemu wg. innych tylko z pomoca terapeuty.
Jesli ktos ma doswiadczenia na ten temat bardzo prosze o uwagi i ewentualnie adresy osrodkow oferujace tą metode (jak by byly z Warszawy to w ogole byloby super)
Pozdrawiam,

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs,hi8,minidv,betacam,magnetof zrodlo hotel ciechocinek korniki w drewnie BoĂŽte de vitesses automatique Renault