psychoterapia czy farmakoterapia? A może jedno i drugie?

Większość psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się relaksacji.


#1 2007-08-16 10:03:56

Misia

Gość

Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

No tak najpierw kariera, później dziecko..a później chodzi i biadoli,ze dziecko urodziło sie z wadami....

Mój ginekolog powiedział,że najlepszy okres na urodzenie pierwszego dziecka to 20-30 lat, później wzrasta ryzyko poronień, wad genetycznych i chorób plodu.Znam pania co urodziła po 30...Cóż cierpliwości nie ma a i powikłania tez miała....

Natura tak nas stworzyła by rodzic dziecko w odpowiednim wieku....A mowienie,że przed 28 rokiem zycia rodza kobiety niewykształcone....c
óż nie znasz zycia...Ja urodziłam przed...a wykształcenie i pracę mam...

Po prostu trzeba chciec mieć dziecko i miec instynkt macierzyński...niektóre nawet ok. 40 nie mają....

#2 2007-08-16 10:04:40

kl

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

Samo urodzenie - najlepiej 16-23 z coraz późniejszym wiekiem coraz gorzej się rodzi, natomiast nie ma to nieststety przełożenia na wychowywanie dzieci ....

#3 2007-08-16 10:05:26

Mama

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

To wszystko prawda: wykształcenie, kariera, mieszkanie.

Dobrze mieć przed urodzeniem dziecka, ale natura nie jest gotowa, żeby czekać aż kobieta się urządzi! Po 35. roku życia pierwsza ciąża jest zagrożeniem dla życia matki i dziecka - najwięcej wad rozwojowych przypada na ten wiek u matek.

Krótko mówiąc:najlepszy wiek - moim zdaniem - między 25-30 urodzić swoje dzieciaczki. Jest wtedy czas na skończenie studiów, na zamążpójście i znalezienie pracy(żeby móc załąpać się na zasiłek macierzyński).

#4 2007-08-16 10:06:06

Misiaczek

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

Nie mniej niz 35 lat.
Wtedy wiesz czego chcesz, masz zakonczona edukacje, wymarzona kariere, jestes niezalezna,samowystarczalna i dojrzala.

"Matko" powinnaś jeszcze dopisać, że jest także w grupie podwyższonego ryzyka np, jeśli chodzi o  Zespół Downa

#5 2007-08-16 10:06:58

Babcia

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

Im wcześniej tym lepiej.

Pewnie, że w późniejszym wieku jest się bardziej odpowiedzialnym, ale z drugiej strony jak się ma 40 lat to kobieta się bardziej męczy, nie ma siły pogodzić pracy z opieką nad dzieckiem, nie chce często rezygnować z dotychczasowego stylu życia.

Najlepiej urodzić, wychować wcześnie, i potem jeszcze nacieszyć się wnukami.

#6 2010-04-01 10:28:33

hagart

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

....................

90.    ZRELAKSUJ SIĘ ... - Sokal - historia i dzień ...
Liczba postów: 8 - Liczba autorów: 5 - Ostatni post: 8 Lut 2008
Relaks progresywny wg Jacobsona + Trening autogenny wg Schultza ..... SZKOLENIE: Trening pozbywania się stresu, BERNDSON sp. z o.o. .... mgr Władysław Pitak podjął temat niezwykle ciekawy nie tylko z punktu widzenia ...
www.sokal.fora.pl/.../zrelaksuj-sie-biu … rg,11.html
...............

1.    MUZYKODRAMA - Artykuły Władysława Pitaka - starość nie radość ?
Znalazłeś też relaks progresywny Jacobsona i trening autogenny Schultza. Są nagrania z głosem kobiet, .... http://ksiegi.emix.net.pl/wyswietl.php?user=stres ...
www.seniorka.fora.pl/...relaksacyjno... … ka,38.html -
..............

#7 2010-04-17 14:58:14

Imperator

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

.
http://www.logos.dt.pl/glikemia/muzyka01/muz02.JPG

Muzykoterapia jako zabieg sanatoryjny

>>> www.logos.dt.pl/glikemia/muzyka01

.

#8 2010-08-14 21:37:24

jjj

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

.
.

LOGOS-Koszalin
LOGOPEDIA MEDIALNA
http://logos.dt.pl/images/foto.jpg
Władysław Pitak



dla dziennikarzy, pracowników mediów, rzeczników prasowych, pracowników PR, menedżerów.

Zajęcia odbywają się  w formie 3-dniowych zjazdów (od piątku do niedzieli).
W programie między innymi zajęcia obejmujące zagadnienia z zakresu estetyki żywego słowa, interpretacji tekstów, elementów retoryki, pracy nad głosem, pracy przy mikrofonie, przygotowania wystąpienia przed kamerą, kształtowania wizerunku, elementów psychologii w komunikacji, technik pokonywania stresu.

Prowadzi je logopeda, muzykoterapeuta, aktor estradowy, operator kamer filmowych i telewizyjnych,   wizażysta – Władysław Pitak.


Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy
„LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254



Kontakt:

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl

.

#9 2017-04-12 20:39:55

Anka

Gość

Re: Jaki wiek najlepszy na Świadome macierzyństwo??

Moim zdaniem poród naturalny to nie żadna kara,tylko całkowicie normalna kolej rzeczy w życiu każdej Kobiety i przyszłej matki.Ciecie cesarskie zostało stworzone po to aby ratować życie dziecka i matki w sytuacjach krytycznych.Głupota jest iż niektóre panie chcą traktować to jak zabieg kosmetyczny,cesarka to nie żarty,i jak każdy zabieg operacyjny poważnie ingeruje w nasze życie.
Sama jestem młoda mama od 10 miesięcy,i rozumiem obawy każdej Innej kobiety.A wiec skoro przez okres ciąży stresujemy się i obawiamy o zdrowie dziecka i nasze własne,ktoś możne nam wystawić papierek usprawiedliwiający lek przed ciążą???nikt przecież nie będzie za ciebie w ciąży,wiec czemu oczekiwać ze ktoś za nas urodzi?Ja osobiście najbardziej obawiałam się tego,ze będę miała cesarkę.Rodziłam swojego syna 12 godzin,był ból,pot i łzy ale wiedziałam ze ci wszyscy ludzi wokół są po to,ze by mi pomóc i dla tego się nie bałam.Gdy po półtorej godziny drugiego okresu porodu przyszedł lekarz i powiedział,ze jeżeli nie urodzę w ciągu 30 minut zabiorą mnie na sale operacyjna,nie podałam się i nie czekałam, ze ktoś załatwi to za mnie.A wręcz odwrotnie ze strachu przed tym zabiegiem znalazłam w sobie sile ze by dokończyć to co zaczęłam i o własnych silach urodziłam chłopca o wadze 5kg350 gram i jestem z siebie dumna,bo wszystko to co przeżyłam tylko nas do siebie przybliżyło I CO NAJWAŻNIEJSZE 2 GODZINY PO PORODZIE BYŁAM W STANIE O WŁASNYCH SILACH PRZEJŚĆ NA ODDZIAŁ POŁOŻNICZY,ZAJĄC SIĘ SOBĄ I WŁASNYM DZIECKIEM. I jeżeli przez dziewięć miesięcy rodzice przygotowują się na to co będzie po narodzinach dziecka,kupując buraka,kocyki i cały niezbędny asortyment,powinni tez znaleźć czas a by wspólnie przygotować się na poród,bo choć możne nie jest oprawiony w najpiękniejsza ramkę to jest w nim coś magicznego i pięknego.Wiec drogie Panie nie rezygnujcie z tego co naturalne a dla cesarki mowie tak tylko w sytuacjach wyjątkowych gdy chodzi o nasze życie a nie dla wygody.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie rozwody tarnów Komornik Szczecin hotel wellness w Ciechocinku Naprawa pralki samsung Warszawa Cena